DSC_5395_262
Podglądamy, co u innych!

Właściwie codziennie zaglądamy na jakieś podróżnicze blogi. Szukamy informacji przed kolejną podróżą, zazdrościmy tym, co akurat wygrzewają się na plaży ; ), podziwiamy zdjęcia i od razu mamy ochotę znowu gdzieś wyjechać 🙂 Poniżej znajdziecie listę tych, które odwiedzamy najczęściej – polecamy, zajrzyjcie tam również – znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji z pierwszej ręki, a co ważniejsze spotkacie fajnych ludzi, którzy po prostu spełniają swoje marzenia. A to wielka frajda : )

Świat według Rostków – piękne zdjęcia, dużo bardzo dokładnych i praktycznych informacji. Sandra i Rostek są właśnie na początku swojej poślubnej podróży dookoła świata, o której piszą tak: „Chcemy biegać po plaży, wbić na jakąś przypadkową imprezę, tańczyć w deszczu, śpiewać piosenki z lokalsami w autobusie, kąpać się nago, jeździć autostopem, pić tanie whiskey, zrobić piknik na wulkanie i po prostu – dobrze się przy tym bawić. Bieganie od jednej do drugiej atrakcji nas nie satysfakcjonuje i chociaż są miejsca, które zobaczyć musimy (bo marzymy o tym od dawna) to nie zabytki, wulkany czy świątynie, lecz droga ma być celem samym w sobie”. Dla nas brzmi super i życzymy, aby się wszystko udało na 1100 %!

MariOla w podróży – przygotowując się do podróży do Wietnamu trafiliśmy na ich kanał na You Tube. Ola i Mariusz byli wtedy w trakcie rowerowej wyprawy po Azji i codziennie, po kilkudziesięciu przejechanych kilometrach znajdowali siłę, żeby wrzucić do sieci świetnie nagrany, zmontowany i ciekawy vlog, a nawet odpowiadać na pytania takich jak my ; ) Mistrzowie świata w znajdowaniu tanich i dobrych miejscówek. I jeszcze robią świetne zdjęcia!

Maniek i Dorotka – a właściwie Maniek, Dorotka, Gabryś i Maksio, czyli pierwsza w Polsce vlogująca rodzinka. Uwielbiamy ich! Za bezpretensjonalność, zaraźliwą umiejętność cieszenia się z drobiazgów i za to, że wyprawa z dwójką dzieciaków na drugi koniec świata jest dla nich tak naturalna, jak spacer po parku : )

Skok w bok blog – Maciek Klimowicz, gość, który udowadnia, że chcieć, to móc : ) Zakochał się w Azji podczas swojej pierszej podróży na ten kontynent, więc po prostu się tam przeprowadził. Obecnie mieszka na Phuket i stamtąd pisze (i vloguje), o tym, jak to jest mieszkać w tropikach. Ma dziennikarskie doświadczenie i zacięcie, więc czyta się naprawdę świetnie!

MajuBaju – wnikliwe, zabawne i przykuwające uwagę zapiski z podróży Mai Sontag. Maja to 194 cm poczucia humoru, zmysłu obserwacji, życzliwości dla świata, otwartości na ludzi, zdrowego rozsądku i apetytu na przygody. Jeśli będzie Wam mało, a będzie, bo Maja pisze tylko w czasie podróży, przeczytajcie jej książkę: „MajuBaju czyli żyrafy wychodzą z szafy”.

Pojechana – jak się porzuca uporządkowane życie w Warszawie, aby zamieszkać w Chinach, jak się zostawia Chiny, aby wyruszyć w Wielką Podróż, której trasę wyznaczają nie miejsca do odwiedzenia, ale marzenia do zrealizowania, jak w pięknym stylu pokonywać życiowe zakręty pisze Pojechana, czyli Ola Świstow. Jej blog został uznany za najlepszy w tegorocznej edycji konkursu Travelery, a ona sama jest autorką książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”.

Podróżniccy – absolutna klasyka. Ich podróże to często starannie przemyślane projekty – ruszają w świat śladami Witkacego, albo odkrywają historię tanga. Każdy wpis to nie tylko zapis subiektywnych wrażeń, ale też solidna porcja wiedzy, którą czytając, przyswaja się z przyjemnością i bez wysiłku. Bawią się też technologią – wysłali telefon dookoła świata i chyba jako pierwsi w blogosferze zaczęli filmować Polskę z drona. Zawsze jesteśmy ciekawi, co nowego wymyślą : )