Slide background

O NAS

Państwo na walizkach

Kim nie jesteśmy ; )

Nie jesteśmy podróżnikami  (smuteczek 😉 ) –  po prostu  uważamy, że najlepszą inwestycją są przeżycia i emocje, a podróże to najprzyjemniejszy sposób, żeby je zbierać. Zawsze marzyła nam się długa podróż, której nie trzeba ograniczać do kilkunastu dni urlopu – zasiedzieć się gdzieś dłużej, tylko dlatego, że jest ładny widok z balkonu, poznać choć trochę bliżej ludzi, którzy żyją tam, gdzie dotarliśmy, nie musieć się spieszyć i planować z zegarkiem w ręku. Ale długo wydawało nam się, że jesteśmy na to za starzy ; ) Na szczęście zmądrzeliśmy i właśnie wyruszamy w swoją wielką podróż  z dwoma piętnastokilogramowymi plecakami i  biletem w jedną stronę. Na blogu znajdziesz relacje z tej podróży  i naszych dotychczasowych wypraw. Zaglądajcie też na naszego FB i Instagrama – tam wrzucamy, to, co najbardziej aktualne.

Poza tym jesteśmy ciekawscy, dlatego nigdy nie przepuszczamy okazji, żeby pojechać tam, gdzie nas jeszcze nie było. A jak już tam jesteśmy,  zaglądamy  pod podszewkę i do garnków, żeby na własne oczy zobaczyć to, co do tej pory znaliśmy tylko z telewizji lub książek.  Lubimy dobre jedzenie, dziwne miejscowe  alkohole i czas spędzany z przyjaciółmi. Jak dorośniemy, chcemy być Anthonym Bourdainem.

Iza

Iza:

Kiedyś chciała być bibliotekarką, bo wyobrażała sobie, że dzięki temu cały dzień będzie mogła czytać książki. Ostatecznie książki czyta na własnej kanapie, na lotniskach, dworcach i w autobusach, albo – najprzyjemniej w hamaku, na jakiejś odludnej plaży. Do bibliotek i księgarń ma jednak ciągle słabość ; ) Jedzenie jest jej pasją i wpada w entuzjazm, kiedy trafi w miejsce, które karmi dobrze i z zaangażowaniem, w przeciwnym wypadku jest jej bardzo smutno. Lubi duże kolczyki, zagaduje nieznajomych i nurkuje.

Wojtek

Wojtek:

Miłośnik Kapuścińskiego i brytyjskiego poczucia humoru. Ma świetny gust muzyczny i niebywały talent do wyszukiwania perełek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych. Znakomicie gotuje –  wiedziony pierwiastkiem szaleństwa i pedanterią tworzy zaskakujące połączenia, osiągając spektakularny efekt, którym bezwstydnie się pyszni. Robi zdjęcia, z których nigdy nie jest zadowolony, uwielbia wsadzać kij w mrowisko i dla radości dyskusji, do upadłego bronić stanowiska, z którym się nie zgadza.